Aktualności

Wygrała pół miliona złotych w "Milionerach"!
Pytanie za milion złotych w "Milionerach"  Foto: TVN

Sonia Ciuk doskonale radziła sobie w "Milionerach". Jako pierwsza w nowej edycji programu usłyszała pytanie za milion złotych! Zagadnienie dotyczyło fragmentu utworu Stanisława Lema:

"Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie." To Lem i...

A: "Solaris"                      B: "Opowieści o pilocie Pirxie"

C: "Dyktanda, czyli..."     D: "Szpital przemienienia"

Poprawna odpowiedź to C.

Ostatecznie Sonia zrezygnowała z gry, ponieważ nie była pewna, która odpowiedź jest prawidłowa. Wygrała 500 tysięcy złotych. Gratulujemy!"Dyktanda czyli w jaki sposób wujek Staszek wówczas Michasia – dziś Michała – uczył pisać bez błędów." - jest to zbiór utworów Stanisława Lema, który powstał w 1970 roku. Pisarz wymyślał zabawne dyktanda dla siostrzeńca swojej żony – Michała Zycha, żeby mu pomóc nauce ortografii. Książka pierwszy raz została wydana w dopiero w 2001 roku.

Oto cały tekst pt. "Wątróbka z cebulką":

"Wątróbka z cebulką krótko smażona, byle nie gorzka od żółci, jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie. Wątróbkę, nieboszczykowi niepotrzebną, z wnętrzności wyjmujemy i wkładamy do lodówki. Trupa wyrzucamy lub stawiamy w zbożu jako stracha na wróble. Z wątróbki osób starszych tylko pasztet się udaje, ponieważ jest łykowata. Najlepsze są wątróbki młodych chłopców jeżdżących zwykle na rowerze. Najwygodniej dopaść takiego, który nie ma hamulców ani bieżnika. Wątróbki tak zdobytej nie rzuca się na wrzący tłuszcz, lecz spłukuje kwaskiem, a mając na podorędziu bułkę, z móżdżka wyrabia się farsz. Dobry jest też chłopiec na zimno w galarecie (z chrzanem). Trzeba go tylko dobrze oskrobać, aby nie zgrzytał w zębach. Są kucharze zalecający nerkówkę, lecz bywa ciężkostrawna. Małe dzieci wolno spożywać tylko w dni postu."

Podczas gry Sonia Ciuk wykazała się wiedzą z różnych dziedzin. Sprawnie odpowiadała na pytania. Wykorzystała trzy koła ratunkowe. Jest trzecią uczestniczką, która w nowej edycji teleturnieju "Milionerzy" doszła do pytania za 500 tysięcy złotych. Zobaczcie, jak sobie poradziła!

Pytanie za pół miliona w "Milionerach"
Pytanie za pół miliona w "Milionerach"

Sonia Ciuk jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - ukończyła Finanse i rachunkowość oraz Amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pół miliona złotych to spora kwota. Jesteście ciekawi co zrobi z wygranymi pieniędzmi? W zgłoszeniu do udziału w "Milionerach" napisała:

Dużą część wygranej na pewno przeznaczyłabym na poznawanie świata oraz realizację innych pasji. Gdybym wygrała milion złotych, lwią część przeznaczyłabym na zdobywanie kolejnych szczytów Korony Ziemi, czyli najwyższych gór na każdym kontynencie.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Dzsiaj jej mąż odpadł na pytaniu za 2000 pln a jakie kształtu jest trombocyt to jak pytanie za milion

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   Brawo Sonia , !!!! to moja uczennica z Dąbrowy Górniczej :). :).

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
     Zobacz, jak gwiazdy reagują na pytania o sobie
     Następny artykuł:

     Zobacz, jak gwiazdy reagują na pytania o sobie

     tvnpix